VZDÁLENÁ PODPORAAktuality

06/05/2021 - Nebezpečný virus se šíří prostřednictvím SMS zpráv

Prostřednictvím textových zpráv se v evropských zemích šíří malware zvaný Flubot. Ten se zaměřuje výhradně na zařízení s operačním systémem Android. Útočníci se zpravidla v podvodných zprávách vydávají za pracovníky nějaké přepravní služby, například DHL. Uživatele informují o doručení zásilky s tím, že bližší informace nalezne v uvedeném odkazu. Podobné sledování zásilek není nijak výjimečné, a tak je možné, že se i obezřetnější uživatelé nechají napálit. Po kliknutí na odkaz jsou vyzváni k instalaci obslužné aplikace – a právě v tom je kámen úrazu. Pokud to udělají, nevědomky si nainstalují do svého zařízení malware Flubot. Tento nezvaný návštěvník zcela ovládne napadené zařízení, útočníci tak mohou získat kompletní přístup k uloženým datům i jednotlivým aplikacím – například i k internetovému bankovnictví.

28/02/2021 - ESET varuje před falešnými investičními weby, s růstem ceny kryptoměn jich bude i nadále přibývat

S rostoucí hodnotu kryptoměn, roste i počet podvodníků, kteří se je snaží získat. Útočníci inovovali jednu z nejznámějších kampaní – jde o podvodné stránky falešného investičního nástroje. Jejich cílem je ale okrást důvěřivé investory. Stránky lákají na zaručený postup známých a úspěšných osobností jako je Petr Kellner nebo Elon Musk. Na falešné stránky se uživatel dostane po prokliknutí reklamy. Ty jsou zadávané v rámci legitimních nástrojů inzertního portálu společnosti Google, mohou se tak zobrazit i na zcela nezávadných stránkách.

Mezi časté argumenty reklam i stránek patří také to, že zneužitá osobnost prozradila jakési investiční tajemství na skrytý mikrofon. Stránky samotné mají evokovat zpravodajství. Obsahují loga renomovaných českých i světových médií, ta však nejsou autorizovaná. Informace o investicích do kryptoměn na stránkách jsou zavádějící nebo dokonce zcela lživé.

„Podvod hraje na naše emoce – ať už je to touha po penězích nebo touha odhalit nějakou konspiraci. Na jedné z nejnovějších stránek najdete i 40vteřinový výstřižek z rozhovoru z populární české talk show, kde jeden finanční analytik popisuje, co je to bitcoin, ale nehovoří vůbec o investicích. Najdete na nich i příběh fiktivního redaktora a dalších obyčejných lidí, kteří už přes proklamovaný investiční nástroj vydělávají. Všechno je ale smyšlené,“ varuje Šuman.

11/02/2021 - GeForce RTX 3060 od Nvidie se začne prodávat 25. února

GeForce RTX 3060 začne prodávat 25. února, což se dalo očekávat, protože recenzenti dostanou kousky na testy už 19. února. Ve stejný den, tedy 25. února, by měly vyjít i podrobné testy. Vzhledem k dobrému poměru ceny i hrubého výkonu by měla karta nabídnout velmi zajímavé řešení pro většinu hráčů, kteří nepotřebují úplně to nejlepší a nejdražší a nehrají v rozlišení 4K. Dobrou zprávou je, že je karta nečekaně vybavena i velkou pamětí s kapacitou 12 GB (GDDR6), což je vtipně více, než mají GeForce RTX 3060 Ti, 3070 i 3080. Mobilní verze GeForce RTX 3060 má přitom standardních 6 GB paměti GDDR6.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak to bude s reálnou dostupností, protože zájem bude určitě obrovský a ještě větší než u dražších modelů, které jsou i přes rapidně vyšší cenu stále nedostupné. Svou roli začali hrát i těžaři, kteří tyto karty vykupují ve velkém, protože velmi rychle roste cena kryptoměny Ethereum, kterou lze pomocí grafických karet řady GeForce RTX 3000 efektivně těžit.

06/12/2020 - Eset Dynamic Threat Defense, cloudový sandbox pro malé firmy

Kybernetičtí zločinci nechtějí, aby jejich výtvor zablokoval antivir. Vytvářejí proto malware tak, aby se vyhnul standardním detekčním technikám na koncových zařízeních. V prostředí sandboxu vyhodnocují vzorek ty nejpokročilejší technologie. Jsou zpravidla velmi náročné na hardwarové prostředky, proto jsou umístěné v sandboxu – na výkonných serverech, které umožňují dělat podrobnou analýzu bez vytížení počítačů koncových uživatelů. Díky těmto technologiím, jako jsou strojové učení, neuronové sítě nebo různé klasifikační algoritmy, je možné včas odhalit a zastavit nové typy hrozeb, jako jsou obávaný ransomware nebo například zero-day útok zneužívající ještě neopravenou chybu v nějaké aplikaci nebo operačním systému. Sandbox také velmi urychluje detekci škodlivého kódu u „pacienta nula“. Pokud má uživatel Eset Dynamic Threat Defense aktivovaný, výsledek analýzy putuje bez prodlení i na zařízení, které do sandboxu jako první vzorek zaslalo a okamžitě dochází k blokaci. Nejtypičtější vektor? E-mailové přílohy. Díky integrované podpoře cloudového sandboxu přímo v antimalware produktu lze těmto útokům předcházet – škodlivý kód v e-mailech blokovat i proaktivně. Uživateli se neumožní spuštění podezřelého souboru, dokud není známý výsledek jeho analýzy v sandboxu. Tím je možné zajistit, že škodlivý program nepoběží na počítači uživatele ani minutu. EDTD je řešení vhodné pro organizace zpracovávající velké množství osobních dat, zdravotnická zařízení, poskytovatelé důležitých služeb nebo jakékoli společnosti, které si nemohou dovolit odstávku způsobenou bezpečnostním incidentem.

07/10/2020 - Problémy NVIDIA RTX 3080/3090 grafik, vyjádření výrobců a dostupnost karet

Uvedení RTX 3080/3090 většina výrobců karet hodnotí jako nejhorší, kterého se kdy účastnili. Ty karty neměly být správně v září ani ohlášeny, natož vydány. Nebyly na to připraveny. Takovéto uvedení, kdy výrobci ty produkty prostě nemají, protože výroba se sotva rozjela s problémy všude kolem, je hloupé a zbytečné. Zákazníky pochopitelně jen roztrpčí. Spousta času, peněz a sil investovaných do nejistého čekání s tím, že spousta z těch mála zákazníků, kteří se o takhle drahé karty vůbec zajímají, sáhne v této situaci po jakémkoliv modelu, který se objeví. Takže jednotlivé značky se perou o zákazníky a nemají vlastně čím. Poptávka tu je, nabídka ale nikoliv. A zjevně se to hned tak nezlepší. A to je před námi ještě odsunuté vydání RTX 3070 a potažmo zatím neohlášené RTX 3060 …. Vzhledem k tomu, že staví také na 8nm SAMSUNG výrobě, bych nečekal hladké vydání ani u nich. Speciálně když v jejich případě bude poptávka násobně vyšší, protože jsou to karty podstatně levnější než 3080/3090 modely. Samozřejmě je také otázkou, jak to bude v případě nových AMD RX 6000, které podle zpráv od zdrojů, které přesně doposud informovali i o situaci NVIDIA, záměrně nespěchá a vyrábí do zásoby obrovské množství karet, tak aby v první polovině listopadu při zahájení prodejů mělo co prodávat … tak uvidíme.NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2020: Všechna práva vyhrazena.