VZDÁLENÁ PODPORAAktuality

18/04/2022 - Spyware útočí ve velkém

Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset varovali před spywarem. Tyto škodlivé kódy, které si v počítači hrají na špióny a potají kradou uložená hesla, totiž vévodily i v březnu žebříčku nejrozšířenějších kybernetických hrozeb pro počítače s operačním systémem Windows. Klienti naší firmy mají právě ochranu ESET a drtivé většině ještě Microsoft Defender v předplatném Office 365 - tato kombinace naštěstí dokáže poměrně spolehlivě ochránit. I tak je ale potřeba dávat pozor a dvakrát přemýšlet, předtím než na něco kliknete.

27/02/2022 - Česká pošta varovala před podvodnými SMS zprávami

Česká pošta varovala před podvodnými SMS zprávami, které odkazují na to, že si má klient vyzvednout balíček a je připojen odkaz. Po rozkliknutí je člověk přesměrován na stránky s doménou .ru, které požadují zadání platebních údajů.

08/02/2022 - Microsoft zablokuje od příštího roku makra v Excelu

Společnost Microsoft se rozhodla zablokovat kdysi velice populární makra, protože jsou podle zjištění bezpečnostních expertů největší slabinou a zároveň vstupní branou pro mnoho hackerských útoků. Zajímavé je, že toto blokování se týká pouze sady Microsoft Office nainstalovaných na operačním systému Windows. Podle všeho by to sadu Office nainstalovanou na macOS nemělo vůbec poznamenat. V případě mobilní verze Office se tento problém nemusí vůbec řešit, protože tato verze makra vůbec nepodporuje.

24/12/2021 - Přejeme Vám klidné prožití svátků a hodně úspěchů v roce 2022

K přání příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2022 připojuji poděkování za Vaši důvěru a dobrou spolupráci. Radoslav Křehlík

18/10/2021 - Vlna podvodů se maskuje za zprávy od České pošty

Check Point Research varuje před phishingovými podvody vydávajícími se za zprávy od České pošty. Kampaně využívají domény cekposta[.]cz a ceskaposta[.]serveirc[.]com. 70 % z těchto kampaní bylo zaměřeno na Českou republiku. Některé phishingové e-maily se snaží přimět uživatele k platbě, jinak nebude (fiktivní) balíček doručen. Jméno odesílatele napodobuje Českou poštu, ale e-mailová adresa s ní zjevně nesouvisí. Po kliknutí na odkaz v e-mailu je uživatel přesměrován na podvodnou stránku (https://ceskaposta[.]serveirc[.]com/Dashboard_global_account/o-ceske-poste/ochrana-osobnich-udaju-gdpr), která také napodobuje platební web České pošty, ale jako aktuální oficiální web úplně nevypadá.NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2020: Všechna práva vyhrazena.