VZDÁLENÁ PODPORA

Aktuality

01/01/2018 - PF 2018

19/10/2017 - KRACK: bezpečnostní díra ve WPA2, Wi-Fi není bezpečná

Bezpečnost internetové komunikace je významný problém. Pokud však byl dnes někdo nezabezpečen, mohl si za to zpravidla vlastní chybou, ať už se připojoval k nezabezpečené veřejné Wi-Fi nebo třeba doma šifroval slabými metodami (jako jsou WEP nebo první WPA). Od nynějška je ale drtivá většina Wi-Fi sítí zranitelná kvůli samotné implementaci šifrovacího protokolu WPA2, který obsahuje závažnou bezpečnostní díru. Nelze tak svalovat vinu na výrobce routerů nebo operačních systémů, problém nevznikl na jejich straně. Při správné implementaci bezpečnostního standardu totiž vzniká chyba nazvaná KRACK (Key Reinstallation Attack). Pokud chcete prověřit bezpečnost vaší WI-FI sítě, případně poradit řešení, které tuto slabinu nemá, kontaktuje te nás ideálně přes emailovou adresu info@noram.cz

15/09/2017 - Útok Blueborne dokáže ovládnout většinu mobilů za pár vteřin

Blueborne se šíří lokálně, stačí pouze mít zapnuté Bluetooth. A co hůř, může útočit i bez spárování se zařízením útočníka, ale také když máte vypnutou viditelnost vašeho zařízení. Útočník tak může během několika desítek vteřin získat kontrolu nad zařízením, a to včetně možností instalovat malware, ransomware, nebo třeba získávat osobní data. Uživatel přitom nebude o ničem vědět. Napadené zařízení pak může šířit Blueborne dále.

08/09/2017 - Prohlížeč Google Chrome obsahuje kritickou chybu

Pokud používáte na svém počítači prohlížeč Google Chrome, zbystřete. Český Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ totiž před malou chvíli varoval jeho uživatele před kritickou chybou, kterou by mohli potencionální útočníci využít k ovládnutí vašeho počítače. Situace je vcelku špatná i kvůli tomu, že se tato poplašná zpráva týká všech operačních systémů, na kterých lze Google Chrome spustit. Pokud jste si tedy doteď mysleli, že se vás toto varování jakožto uživatelů počítačů Mac netýká, spletli jste se. Google už však údajně vydal aktualizaci, která by měla tyto kritické bezpečnostní nedostatky odstranit. „Záplaty se vztahují na operační systémy Windows, macOS a Linux,“ uvedl analytik CSIRT.CZ Pavel Bašta. Je tedy na čase váš prohlížeč aktualizovat na nejnovější verzi 61.0.3163.79, ta už zaručeně kritickou chybu neobsahuje.

01/08/2017 - Sledují každý krok vaším vlastním mobilem. Pak vám vybílí bankovní účet

Před novým virem, který je vylepšenou verzí bankovního malwaru zvaného Svpeng, varoval bezpečnostní expert ze společnosti Kaspersky Lab Roman Unuchek. Právě on totiž hrozbu objevil jako první. Tento vylepšený záškodnický program jasně ukazuje, jak se v poslední době počítačoví piráti vyvíjejí. Kombinují různé škodlivé kódy tak, aby byli schopni nepozorovaně ukrást z cizího zařízení citlivá data a následně je zneužít – v tomto konkrétním případě je řeč o přístupových údajích do internetového bankovnictví. Upravená verze škodlivého viru Svpeng je však daleko sofistikovanější. Obsahuje totiž zabudovaný keylogger, který zaznamenává doslova veškerou činnost uživatele na napadeném smartphonu. Počítačoví piráti se tak dozví přihlašovací údaje i ve chvíli, kdy je uživatel skutečně zadává do legitimního formuláře banky. Další část trojského koně se pak postará o zbytek – odchytne potvrzovací zprávu a zneužije ji. Počítačoví piráti pak mohou velmi snadno vybílit svým obětem celý účet. V případě, že to internetové bankovnictví umožňuje, mohou si tímto způsobem zažádat i o půjčku. Uživatele tak připraví dokonce i o peníze, které na účtu ve skutečnosti nemá.

NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.czKONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2016: Všechna práva vyhrazena.