VZDÁLENÁ PODPORAAktuality

07/10/2020 - Problémy NVIDIA RTX 3080/3090 grafik, vyjádření výrobců a dostupnost karet

Uvedení RTX 3080/3090 většina výrobců karet hodnotí jako nejhorší, kterého se kdy účastnili. Ty karty neměly být správně v září ani ohlášeny, natož vydány. Nebyly na to připraveny. Takovéto uvedení, kdy výrobci ty produkty prostě nemají, protože výroba se sotva rozjela s problémy všude kolem, je hloupé a zbytečné. Zákazníky pochopitelně jen roztrpčí. Spousta času, peněz a sil investovaných do nejistého čekání s tím, že spousta z těch mála zákazníků, kteří se o takhle drahé karty vůbec zajímají, sáhne v této situaci po jakémkoliv modelu, který se objeví. Takže jednotlivé značky se perou o zákazníky a nemají vlastně čím. Poptávka tu je, nabídka ale nikoliv. A zjevně se to hned tak nezlepší. A to je před námi ještě odsunuté vydání RTX 3070 a potažmo zatím neohlášené RTX 3060 …. Vzhledem k tomu, že staví také na 8nm SAMSUNG výrobě, bych nečekal hladké vydání ani u nich. Speciálně když v jejich případě bude poptávka násobně vyšší, protože jsou to karty podstatně levnější než 3080/3090 modely. Samozřejmě je také otázkou, jak to bude v případě nových AMD RX 6000, které podle zpráv od zdrojů, které přesně doposud informovali i o situaci NVIDIA, záměrně nespěchá a vyrábí do zásoby obrovské množství karet, tak aby v první polovině listopadu při zahájení prodejů mělo co prodávat … tak uvidíme.

07/10/2020 - Samsung Galaxy Note 8 již nebude dostávat měsíční aktualizace

Společnost Samsung má – co se týče pravidelnosti aktualizací softwaru u jejích smartphonů – nastavená jasně daná pravidla. Do určité doby získávají všechny smartphony pravidelné měsíční aktualizace, po uplynutí této doby přechází na čtvrtletní aktualizace. Na seznam modelů, jejichž software je aktualizován pouze čtvrtletně, se tento týden zařadil nově také Samsung Galaxy Note 8.

05/06/2020 - Podvodníci posílají stále sofistikovanější e-maily

Phishingové útoky jsou v posledních týdnech na vzestupu. A co hůř, je stále složitější poznat, že se skutečně jedná o podvod. V jednom z posledních zachycených se útočníci vydávají za bankéře a tvrdí příjemcům podvodného e-mailu, že bylo jejich internetové bankovnictví zablokováno. Phishing je mezi počítačovými piráty velmi oblíbený. Kyberzločinci hromadně rozešlou falešné e-maily co nejvíce lidem a čekají, kdo se nachytá – vyčkávají úplně stejně jako rybář s udičkou na svůj úlovek. Problém je ale v tom, že současné vlny útoků jsou poměrně sofistikované, a tak není vůbec snadné je odhalit. Ještě před pár lety byly phishingové zprávy plné chyb, a i méně zkušeným uživatelům bylo na první pohled jasné, že se jedná o podvod. V současnosti tomu tak ale již není, jak dokazuje jeden z posledních zachycených podvodů. „Vážený kliente, z bezpečnostních důvodů, jsme Vám byli nuceni omezit přístup ke službám internetového a mobilního bankovnictví,“ tvrdí útočníci ve zprávě. Stát se tak mělo údajně prostřednictvím platby provedené z neznámé přihlašovací lokace. Kybernetičtí nájezdníci doufají, že se jim podaří příjemce takového e-mailu vyděsit natolik, aby klikl na přiložený odkaz pro „ověření bankovního účtu“. Na podvodných stránkách, které v tomto případě imitují bankovnictví RaiffeisenBank, pak vlastně lidem ani nemusí přijít divné, že po nich chce banka – respektive útočník – zadat detailní informace o jejich bankovním účtu, platební kartě a k tomu ještě hromadu osobních údajů. V podstatě jediným vodítkem, že jde o phishingový útok, je nesprávná adresa odesílatele v nevyžádaném e-mailu. Pokud si toho uživatelé nevšimnou a data na falešných stránkách vyplní, naservírují svůj bankovní účet kyberzločincům jak na zlatém podnosu.

06/05/2020 - Nebezpečný bankovní trojan útočí na mobily v Česku, umí obejít zabezpečení přes SMS

Stále častěji útočí v Česku nebezpečný bankovní trojan Triada, který představuje hrozbu pro zařízení s operačním systémem Android – tedy především pro chytré telefony a tablety. Dovede dokonce obcházet zabezpečení on-line bankovnictví prostřednictvím SMS zpráv. Přijít na tohoto záškodníka přitom není vůbec jednoduché. „riada se dokáže v zařízení velmi dobře skrývat a je velmi obtížné ji z telefonu odstranit. Uživatel zpravidla malware do zařízení stáhne sám, velmi často z neoficiálního obchodu v rámci aplikace, která působí legitimním dojmem. Doporučujeme proto aplikace stahovat výhradně z oficiálního obchodu Google Play a používat ESET Security pro mobilní zařízení.

04/04/2020 - Covid-19 má negativní dopady na kybernetickou bezpečnost

Podle vyhledávače Shodan výrazně stoupl počet VPN a RDP serverů dostupných z internetu. To znamená zvýšená bezpečnostní rizika. RDP neboli Remote Desktop Protocol je protokol, který umožňuje vzdálený přístup k uživatelskému rozhraní Windows. Programy se spouštějí na vzdáleném počítači, klientský počítač slouží jenom jako terminál. Je to asi nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vzdálený počítač zpřístupnit. Standardně služba Remote Desktop běží na portu 3389/TCP a podle Shodanu počet serverů s RDP na tomto portu za poslední měsíc vzrostl o 41,5 procenta. Podle Shodanu také o třetinu stoupl počet serverů, na kterých běží VPN brány - protokoly jako SSTP, IKE, PPTP a další. Virtuální privátní sítě umožňují vytvořit zabezpečený tunel skrz internet do jiné sítě, například do vnitřní firemní.

Jakkoliv je tento nárůst logický a přirozený, představuje bezpečnostní riziko, zvláště při rychlém a neotestovaném nasazení. Jak implementace RDP, tak různých variant VPN se vyznačují značným množstvím bezpečnostních chyb, které servery činí napadnutelné rozličnými útoky. Další nebezpečí se pak skrývá v nezabezpečených klientských stanicích, kde se malware může dostat k přístupovým údajům. Základním pravidlem, které by měli provozovatelé VPN a RDP služeb dodržovat, je - tradičně - instalace aktuálních a aktualizovaných verzí použitého softwaru, zejména bezodkladná instalace dostupných bezpečnostních oprav. Jako druhé a neméně důležité pravidlo se používá dostatečně silná autentizace.

NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2016: Všechna práva vyhrazena.