VZDÁLENÁ PODPORAAktuality

30/10/2023 - Přehled hrozeb pro Android

Adware Andreed a malware Spy.SpinOk byly v září nejčastěji detekovanými škodlivými kódy na platformě Android v Česku. Vyplývá to z pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET. Zatímco adware se dále šíří především prostřednictvím falešných verzí mobilních her, malware Spy.SpinOk se v aplikacích objevuje jako škodlivý doplněk s funkcemi spywaru. Třetím nejčastěji detekovaným škodlivým kódem byl v září downloader Agent.CZB, který stahuje do zařízení další malware. Podle posledních zjištění by mohl i tento škodlivý kód získávat informace ze zařízení nebo převzít nad zařízením kontrolu. S proměnou kyberbezpečnostního prostředí na platformě Android, kdy méně závažný adware aktuálně doplňují škodlivé kódy, které jsou rizikem pro naše data a soukromí, bezpečnostní specialisté doporučují chránit také chytré mobilní telefony bezpečnostním softwarem.

05/05/2023 - Test: poznají vaše děti online podvody?

Děti se na internetu nepochybně setkávají také s podvody. Dokáží vaše děti poznat falešnou reklamu nebo e-mail? Ukážeme si několik nejběžnějších praktik internetových podvodníků a vysvětlíme si, jakými triky nás dokáží oklamat.

05/02/2023 - Phishing byl ve druhém pololetí 2022 zodpovědný již za 76 % všech e-mailových útoků

Společnost Acronis představila svou nejnovější zprávu Acronis Cyberthreats Report, která je postavena na informacích a přehledech získaných v rámci Acronis Cyber Protection Operation Centers sledující trendy kybernetických hrozeb ve druhé polovině roku 2022. Zpráva konstatuje, že rychle roste využívání phishingu a vícefaktorového ověřování (MFA) k vysoce účinným útokům, které způsobují stále větší škody...

27/01/2023 - Na Androidu řádí falešná aplikace Telegram. Z telefonu krade data

Internetem se šíří nová hrozba, za kterou stojí hackerská skupina StrongPity. Distribuce probíhá pomocí plně funkční, ale trojanizované aplikace Telegram, tudíž je pro uživatele obtížně odhalitelná. Pokud jí oběť udělí přístup k oznámením a službám přístupnosti, malware je schopen také exfiltrovat komunikaci z chatovacích aplikací, jako jsou Viber, Skype, Gmail, Messenger či Tinder. K šíření skupina využívá falešnou webovou stránku služby Shagle, která nabízí videochat pro dospělé. V Česku tato útočná kampaň naštěstí není aktuálně detekována, ale bezpečnostní experti společnosti Eset situaci monitorují.

22/12/2022 - PF 2023NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2020: Všechna práva vyhrazena.